anneye-hediye-notu

Anneye Hediye Notu ve Doğum Günü Mesajı

Annesine hediye alan birçok insan anneye hediye notu olarak ne yazılır diye düşünmektedir. Bu notu yazmadan önce hediye alan kişi için annenin ne ifade ettiği düşünülmelidir. Bir anne fedakarlık timsalidir. Dokuz ay boyunca karnında çocuğu taşımakla kalmaz. İnsanın en korumasız ve korunmaya muhtaç halinde koruyucusudur.

Aslında anne sadece çocukken değil büyük yaşlara hatta anne-baba olacak yaşlara gelindiğinde dahi ihtiyaç duyulan bir varlıktır. Onun varlığı, yanı başınızda duruşu bile size güç ve moral vermeye yetecektir. Bu yüzden kişi hediye aldığında anneye hediye notu olarak ne yazmalıyım da gönlünü almalıyım diye düşünmesi çok normaldir.

Anneler için en büyük hediye aslında çocuklarının mutlu olmasıdır. Anneye karşı bir gülümseme birle anne için paha biçilemez bir hediyedir. Yine de bir çocuk olarak anneye bir hediye almak görevimizdir. Hediye alınca da belki hareketlerimizle gösteremediğimiz sevgimizi anneye hediye notu yazarak gösterebiliriz.

Annelere aslında bir gün değil her gün hediye alınmalıdır. Her gün hediye alınmıyorsa bazı günler bahane edilerek en azından o günlerde alınması annelerin gönlünü almaya yetecektir. Aslında annelerin gönlü hep çocuklarıyladır. Fakat çocuklar bu gönlün farkında olmamaktadırlar. Hediye alarak aslında çocuklar bu gönlün farkına varmaktadırlar.

Annelere Hediye almak için bahane edilecek günlerden bir tanesi anneler günüdür. Anneler gününde alınacak hediyeyi anneye hediye notu yazarak vermek çok şık bir hareket olacaktır.

Anneler Günü Hediyesi ve Anneler Günü Notları

Anneye hediye almak için bahane edilecek günlerden biri anneler günüdür. Bu hediyeye anneler günü notları yazarak annenizi bir kat daha mutlu edebilirsiniz. Anneler günü hediyesi olarak en çok tercih edilen en basit ama etkili hediye çiçek almaktır. Bu çiçeğe içine yazılacak anneler günü notları ile hediyenin manevi değerini arşa çıkarmak sizin elinizdedir.

Hediyelere Yazılabilecek Kısa Anneler Günü Notları

Alınacak çiçeğin içine yazılabilecek bazı kısa anneler günü mesajı örnekleri şunladır:

“Bu çiçeği bağrında büyüten toprak gibi sen de beni bağrında büyüttün.”

“Çiçeğin büyümesini sağlayan toprak, su ve güneştir. Beni ise anne şefkati büyüttü.”

“Dünyanın en çiçek annesine anneler günü hediyesidir.”

“ Nasıl ki toprak olmadan çiçek köklerini bir yere bağlayamaz ben de sen olmadan dünyaya bağlanamam.”

Anneler günü için alınıp içine anneler günü notları yazılabilecek başka hediyeler de mevcuttur. Mesela şık bir saat alınabilir. Saatin maddi değerinin çok olmasına gerek yoktur. Onun yerine saatin içine yerleştirilebilecek bir kısa anneler günü mesajı saatin değerini sonsuz kat arttıracaktır.  Saatin içine yazılabilecek kısa anneler günü mesajı şunlar olabilir:

“ Zaman sensiz değersiz bir kavramdır.”

“Zaman seninle daha değerli akar.”

“ Saatin çalışmasına sağlayarak ona anlam kazandıran pilidir. Bana anlam katan ise sensin annem.”

Çiçek ya da saat dışında sadece not yazan güzel duvar, masa ya da vitrine koyulabilecek şık tablolar da olabilir. Bu tabloların değerini içinde yazan anneler günü notları belirlemektedir. Bu tabloların içine yazılabilecek şık ve duygulu ifadeler annenizi mutlu etmeye yetecektir. Bu tablolara yazılabilecek kısa anneler günü mesajı örnekleri şunlardır:

“Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için çok özelsin. Anneler günün kutlu olsun.”

“Annelerdir bütün çocukları sevindiren. Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim.”

“Açan çiçek, çağlayan su,

Gülümseyen engin duygu,

Evimizin mutluluğu

Sensin, benim güzel annem”

anneye-hediye-notu-ne-yazilir

Sevgilinin Annesine Anneler Günü Notları

Anneler günü kendi annemizle zaten sıkı olan bağı daha da sıkılaştırmak için bir fırsattır. Bunun yanında yeni girilen bir ilişkide temeli sağlam atmak için partnerin annesinin de gözüne girmek gerekmektedir. Anneler günü bunun içinde iyi bir fırsattır. Sevgilinin annesine anneler günü notları içeren hediyeler almak göze girmek için iyi bir yoldur. Bu sadece yeni ilişki içinde olanlar için değil, uzun yıllar evli kalıp kayın valide ile arasını yapmak isteyen kişileri içinde iyi bir yöntemdir.

Kısa anneler günü mesajı içeren anneye hediye notu yazmak için örnekler şunlar olabilmektedir:

“Eşimin yeri başımın üstüdür, eşimin baş tacının yeri ise kalbimdir.”

“ Benim eşim bir çiçek ise ben onun can suyuyum. Fakat toprak olmadan su akar gider işe yaramaz. Suya işlerlik kazandıran çiçeğe kök salmasını sağlayan topraktır Bu yüzden sen bizim toprağımızsın anne bizi bir arada tutan.”

“Ben akrebim yelkovanı kovalayan. Sen ise pilsin ikimize de enerji veren.”

“ Sen olmasaydın eşim olmazdı. Eşimi seviyorsam senin sayende seviyorum. Bu yüzden seni de seviyorum canım annecim.”

Anneye Hediye Notu ve Doğum Günü Mesajı

Anneler gününden sonra anneye hediye alınabilecek başka bir gün ise annenin doğum günüdür. Her insan doğum gününde hatırlanmaktan mutluluk duyar. Hele bir anne çocuğu tarafından doğum gününde hatırlanırsa mutluluktan havalara uçar. Anneler doğum gününde birbirinden çok farklı hediyeler alınabilir. Anneler maddiyata önem vermeyen varlıklardır. Bu yüzden alınacak hediyenin manevi bir değerinin olmasını özen göstermek gerekmektedir. Manevi değeri en kolay arttıracak şey ise alınan hediyenin için duygusal bir not yazmaktır.

Bir anneye yazılmış duygusal yazılar anneler için paha biçilemez değerdedir. Bu yüzden Anneye hediye notu yazmadan hediye takdim etmemek gerekmektedir. Anneye hediye notu örnekleri şunlardır:

“Anne iyi ki doğdun. Sen yanımda olduğun sürece senden güç aldığım sürece hayatta her şey kolay gelir. Senin bana gösterdiğin şefkat bana güç veriyor. Tekrar iyi ki doğdun.”

Bir başka anneye hediye notu şu olabilir:

“ Anne seni görmediğim zaman gökyüzü bile maviliğini kaybediyor. Sen benim rengimsin. Gözlerimin ışığısın. Seni bana gösterdiğin ışık olduğun yolda ilerliyorum. Senin ışığın olmazsa ben yönüm bulamam.”

Anneye hediye notu başka örneği:

“Anne ellerinden öperim. Bana göstermiş olduğun karşılıksız sevgiyi hiçbir zaman ödeyemem. Sana verebileceğim en güzel hediye senin gösterdiğin sevgiye layık kalabilmektir.”

Anneye hediye notu yazmak küçümsenmeyecek bir şeydir. Anneye hediye notu olarak kısaca anneler günün kutlu olsun, seni seviyorum bile yazsanız dünyalar annenizin olmaktadır. Anneye hediye notu yazarken dikkat edilecek huşular bulunmaktadır. Bunlardan birincisi mümkün olduğun içten olması gerekmesidir. Ne kadar doğal ve içten bir not yazarsanız o kadar etkili olur.

Yazılacak hediye notunun aranızdaki özel iletişimle ilişkisi olması yazılan hediye notunu daha doğal olmasını sağlamaktır. Beraber yaşadığınız özel bir an hatırlatan cümleler her zaman daha etkili olmaktadır. Eğer bu an duygusal bir an ise annenizin sevinç gözyaşları akıtmasına da neden olabilir. Bu yüzden beraber yaşadığınız komik bir anı hatırlatan bir not daha etkili olacaktır.

Anneye hediye notu örneği:

“Annecim senin en büyük hediyen benim biliyorum. Sana ne kadar büyük bir hediye alırsam alayım senin bana verdiğin emekleri karşılamaz. Çünkü senin emeklerini içeren tek varlık benim. Doğum günün kutlu olsun.”

Anneye hediye notu yazmak bir anne için paha biçilemez olduğunu unutmayın.

Ayrıca buraya tıklayarak da babaya hediye notu sayfasına ulaşabilirsiniz.

Hakkında Burak ERK

Mevlüt için yasin kitapları, mevlüt için hediyelik ürünler ve amigurumi oyuncak seçenekleri sayesinde güvenilir alışverişin keyfini çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir