Babaya Hediye Notu Olarak Ne Yazılır?

En değerli varlıklarımızdan babaya hediye notu yazmak kolay değildir. Babalarımız bizim için her türlü fedakarlığı yapan kişilerdir. Anneler şefkat kahramandır. Biraz da duygusaldır. Bu yüzden bize karşı besledikleri sevgiyi hemen gösterirler. Babalarımızın ise omzunda aileni tümünü rahat yaşatma sorumluluğu vardır. Bu sorumluluğun bilincinde yaşarlar. Bunun yanında erkeğin doğasında bulunan ciddiyet ve toplumumuzun getirdikleri yüzünden içlerindeki sevgiyi gösteremeyebilirler.

Her ne kadar içlerindeki sevgiyi gösteremeseler de biz çocuklar olarak bu sevgiyi zor zamanlarımızda hissederiz. Bu çocukken mahallede sizden büyük çocuklar sizi tehdit ettiğinde ortaya çıkar. Sokağa inip mahalledeki çocuklarla ciddi bir meseleymiş gibi aranızı yapar. Büyüdüğümüzde evleneceğimiz zaman arkamızda durarak bu sevgiyi gösterir. Parası olmadığı zaman klasik ifadeyle ceketini satar parayı bulur.

Biz de çocuklar olarak bize bu kadar hissettirmeden değer veren babaya hediye notu yazmalıyız. Çocuklar olarak da belki annelerimize gösterdiğimiz sevgiyi babalarımıza göstermemekteyiz. Bu da belki çekindiğimizden belki de beceremediğimizdendir. İşte bu içimizde büyüttüğümüz fakat gösteremediğimiz sevgi dolu sözcükleri babaya hediye notu olarak aktarabiliriz.

Yazacağımız babaya hediye notu babalar günü notları vasıtasıyla olabileceği gibi doğum günü bahanesiyle de olabilir. Kısa babalar günü mesajı dahi babanızı mutlu etmeye yetecektir.

Babalar Günü Notları

Babalar günü babamıza hediye almak için bahane edeceğimiz en güzel günlerden birdir. Aldığımız hediyeyi babaya hediye notu yazarak sunmamız hediyeyi daha değerli kılacaktır. Yazacağımız notun içten gelmesi en önemli olanıdır. Babalar günü notları uzun duygusal olabileceği gibi kısa babalar günü mesajı şeklinde de olabilir. Burada önemli olan düşünmektir. Babanız sizi her daim sevecektir. Kısa olsun uzun olsun herhangi bir babalar günü notları onu mutlu etmeye yetecektir.

Acelesi olan bunu düşünemeyenler için örnek babalar günü notları şunlardır:

“ Dağ gibi arkamda duran adamsın. Dünyada dağlar en yüksek yerlerdir. Sen de benim için ulaşılmaz en yüksek çıtasın. Aynı zamanda dağların uzaktan göründüğü sert ve dayanıklısın. Beni içinde bulunan mağaralarda sert rüzgarlardan korudun hep. Bu sertliğinin yanı sıra içinden çağlayan akan sular gibi de duygulusun. Fakat o suları hep saklarsın. İnsanların görmediği yerlerden içinden dışarı salarsın. Sen dağ gibi yanımda dur yeter. Babalar günün kutlu olsun.”

Babalar günü notları için başka bir örnek de şu olabilir.

“Her daim yanımda olduğun için teşekkür ederim. Yürüdüğüm hayat yolumda arkama baktığımda hep sen vardın. Eminim cesaretim artsın diye beni bakkala il defa gönderdiğin o gün de arkamdan gizlice beni izledin. Düşersem tutasın diye. Aynı şekilde bugün de eminim hayat denen bu çukur dolu hayatta beni arkamdan izlediğine. Herhangi bir taşa takılıp düşeceğim sırada beni kolumdan yakalayacağına adım gibi eminim. Babalar günün kutlu olsun baba.”

Babalar günü notları içinde kısa babalar günü mesajı da içerebilir. Örnek kısa babalar günü mesajı şöyle olabilir.

“Babalar günün kutlu olsun. Nice senelere huzur ve mutluluk ile…”

“Dünyanın en iyi babası babalar günün kutlu olsun”

“Dünyanın en karizmatik babası babalar günün kutlu olsun”

“Gözümü açtığım günden beri ilk aşkım babam, babalar günün kutlu olsun.”

Babalar günü notları için örneklerin devamı ise şöyledir:

“Yıllarca bana kol kanar gerdiğin için teşekkür ederim baba, babalar günün kutlu olsun.”

“Gerekirse ceketini de satarsın biliyorum, İnşallah ceketini satman gerekmez babalar günün kutlu olsun.”

“Nice sağlıklı ve huzurlu günler yaşamanı dilerim. Babalar günün kutlu olsun.”

Babalar günü notları yazarken mümkün olduğunca içten ve özel ilişkinizi hatırlatan cümleler kurmayı unutmayın. Kısa babalar günü mesajı içeren duygusal bir seni seviyorum cümlesi bile yeterlidir.

Doğum Gününde Babaya Hediye Notu

babama-hediye-notu

Her zaman arkamızda olan babalarımıza hediye almanın bir başka bahanesi de doğum günleridir. Babalar da doğum günü kutlar. Alacağınız bir sürpriz doğum günü pastası ile babanızın doğu gününü kutlamak onu çok mutlu edecektir. Bunu yanında babaya hediye notu içeren bir hediye alıp vermek ona unutamayacağı bir doğum günü yaşatmanızı sağlayabilir.

Babaya hediye notu içinde ne yazmalıyım sorusunun aslında tek cevabı vardır. İçinizdeki duyguları ifade etmelisiniz. Bu duyguları en basit en sade şeklinde ifade etmeniz yeterli olacaktır. Aslında çok fazla tumturaklı ifadelere gerek yoktur. Sade ve düz biçimde yazacağınız herhangi duygu belirten bir ifade babanızı mutlu etmeye yarayacaktır. İşinizi görecektir.

Babaya hediye notu için şu aşağıdaki kısa notlar size ilham verecektir.

“ Doğum günün kutlu olsun baba. Babaannemin en güzel hediyesisin bana.”

“ Yılın en iyi babası ödülüne hak kazanan babam, doğum günün kutlu olsun.”

“ Dünyanın en güçlü babası doğu günün kutlu olsun.”

Babaya hediye notu yazarken dikkat edeceğiniz bir başka husus, onunla aranızda geçmiş bir anıyı hatırlatmak olmalıdır. Yani özel bir anınızı yazmak aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Böylece kişiye özel bir babaya hediye notu olur. Gümümüzde çocukların babalarıyla çok bi şey paylaşmaması aslında üzüntü verici bir durumdur. Bunu bir sebebi teknolojinin hızlı gelişimidir. Fakat geçmişte yaşadığınız ikili ilişkileri hatırlatıcı bir babaya hediye notu yazarak teknolojinin hızlı gelişimini yenebilirsiniz.

Babaya hediye notu örneği olarak uzun duygusal doğum günü mesajı olarak şunu örnek alabilirsiniz:

“Sahip olduğum en büyük hazine senin gibi bir babaya sahip olmam diyebilirim. Çocukluğumun ilk adımlarında beri beni kolladığını biliyorum. Çocukken geceleri anneler uyumaz çocuğa bakar derler. Ama unutulan bir şey vardır. Babalar yine arka planda kalır gibi yapıp ikisine birden bakar. Bir çadır gibi yağmurdan aşırı güneşten ailesini korur. Beni de işte çadırın yağmurdan, güneşten koruduğu gibi tehlikelerden koruyan kişi sensin babam. Doğum günün kutlu olsun.”

Bir başka babaya hediye notu örneği şöyle olabilir:

“ Çocukluğumda akşam yemeklerini hatırlarım. Akşam işten senin gelmeni beklerken bir yandan da acıkan karnımın sabırsızlığının birleştiği o günleri. Sen geldiğinde eve içime dolan huzuru. Evde sen yokken balkondaki ağaç dalı gölgesinden bile korkardım. Evde sen varken ise en karanlık odaya bile korkmadan girer gereken eşyayı getirirdim. Bugün de aynı aslında. Senin gücünü arkamda hissettiğim an en geçilmez yokuşları geçerim. Fakat senin onayını hissetmediğim zaman düz yolda yürürken tökezlerim. O yüzden hep şükrederim senin varlığına. Doğum günün kutlu olsun.”

Babaya alınacak hediyelerin maddi değeri çok önemli değildir. Annelerin çok sevdiği bir çiçeği belki babalar sevmez. Fakat tıpkı anneye olduğu gibi babaya hediye notu yazmak babayı da sevindirir. Burada önemli olan şey kendi duygularınızı ve yaşanmış olaylarınızı duru ve sade dille anlatmaktır.

Aslında her gün her an babanıza hediye alabilirsiniz. Fakat hediye almak için bahane arıyorsanız babalar günü ve doğum günü dışında başka günleri de bahane edebilirsiniz. Bugünlerden biri de babanızla annenizin evlenme yıl dönümü olabilir. Bu günü de bahane ederek hem annenizi hem de babanızı mutlu edecek hediyeler alabilirsiniz.

Hakkında Burak ERK

Mevlüt için yasin kitapları, mevlüt için hediyelik ürünler ve amigurumi oyuncak seçenekleri sayesinde güvenilir alışverişin keyfini çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir