Umre Dönüşü Neler Yapılmalıdır?

Umre dönüşü yaparak evlerine dönen herkesin aklına gelen ilk sorulardan birisi Umre dönüşü neler yapılmalıdır oluyor. Bu kutsal ziyaret sonrasında ziyarete gelen akraba ve arkadaşlara birbirinden güzel hediyeler vermek adetlerimizden birisi haline gelmiştir. Umre dönüşü 2 rekat şükür namazı kılınmalıdır.

Umreden gelenlerin yapması gerekenlerin başında bu kutsal ziyaretten döndüklerini çevresine duyurmalıdır. Genellikle Umreden dönüşler okutulan Yasinler aracılığı ile duyurulmaktadır. Ayrıca Umre dönüşü yapılması gerekenler arasında fakirlerin doyurulması vazifesi de yer almaktadır. Verilen bu yemekle ziyarete gelenlerin karınları doyurulmaktadır. İnsanların kendilerini zora sokmadan ve israfa kaçmadan insanları doyurması güzel bir harekettir.

umre-donusu-neler-yapilmalidir-1
Umre Fotoğrafı – Yandex Görsel

Umreden dönen kişiler bu kutsal vazifenin güzelliklerini çevresine anlatmalı ve onları özendirmelidir. Herkesin bu kutsal ziyareti yaparak kendisini temizlemesi teşvik edilmelidir. Bu sayede onların yapacakları bu ziyarete vesile olarak güzel bir hareket sergilenmelidir.

İnsanlara Örnek Olunmalı

Umre dönüşü neler yapılmalıdır sorusunun en önemli cevabı ise bundan sonra hal ve hareketlerine dikkat etmek, insanlara örnek olmak şeklinde verilebilir. Umre ziyareti esnasında elde edilen sevaplar dönüş yapıldıktan sonra günahlara bulaşarak yok edilmemelidir. Edilen tövbelere uyulmalı ve bundan sonra ona göre bir çizgide hayat devam ettirilmelidir.

Umre ziyaretini yapan kişiler dönüş yaptıktan sonra ziyaretçilerine çeşitli hediyeler verebilir. Nasıl Hac ibadeti sonrası yapılan ziyaretlerde seccade, tespih, güzel kokular hediye ediliyorsa Umre dönüşü sonrasında da bu hediyeler verilebilir.

Umre Dönüşü Hangi Hediyeler Verilebilir?

Umre dönüşü neler yapılmalıdır sorusu insanların vakitlerini en çok çalan konuların başında gelmektedir. Umre ziyaretini gerçekleştiren kişiler Hac malzemesi satan yerleri tek tek gezerek fiyat ve kalite karşılaştırması yaparak yoğun bir emek harcamaktadırlar. Kendilerine gelen misafirlerinin gönüllerini hoş tutmak isteyenler her şeyin en iyisini almaya gayret göstermektedirler.

Son yıllarda Umre alışverişleri internet siteleri üzerinden yapılsa da bu defa kalite noktasında kullanıcıların kafalarında soru işaretleri belirmektedir. Piyasanın çok altında fiyatlarla satılan ürünlerin kalitesi Umre ziyareti yapanları ziyaretçilerine karşı kimi zaman mahcup edebilmektedir.

Bu noktada kaliteli ürünlerin uygun fiyatlar ile birleştiği mevlutluk.com adresi müşterilerinin yüzünü güldürmektedir. Özellikle mevlüt paketlerinde uygulanan kampanyalı ürünler sayesinde hem Umre ziyareti yapanların hem de ziyaretçilerinin yüzleri gülmektedir. mevlütlük yasin kitabı, lokumluk, özel kutuda tespih ve magnet şeklinde oluşan Yasin paketleri olumlu dönüşler almaktadır.

Hakkında Burak ERK

Mevlüt için yasin kitapları, mevlüt için hediyelik ürünler ve amigurumi oyuncak seçenekleri sayesinde güvenilir alışverişin keyfini çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir